Wybielanie zębów oraz implanty

Estima
Stomatologia dla całej rodziny
Na skróty...
czyli wszystko o nas, dla Was...
pl eng
Poznaj naszą ofertę
specjalizujemy się m.in.:Zapraszamy
na wizytę
22 617 56 63
  •  
Zobacz nas na...

Przychodnia Stomatologiczna Estima
ul. Ateńska 4
tel. 22 617 56 63
03-978 Warszawa
Saska Kępa


Więcej na temat implantów

 

Co to jest implant ?

Typy implantów. Czy implanty różnią się miedzy sobą?

Jaki zatem implant będzie dla mnie najlepszy?

Co to jest implant ?

Implant to tytanowa replika korzenia zęba, kształtem przypomina korzeń siekacza, ale ma specjalny mikrogwint , który  ułatwia jego wprowadzenie w obręb kości.

Najciekawsza jest jego budowa – niestety niewidoczna gołym okiem.  Powierzchnia  implantu nie jest idealnie gładka, na jej powierzchni widać mikro nierówności  w które wnikają komórki kostne powodując osteointegrację czyli „zrośnięcie” się implantu z kością.

Jak to jest możliwe?  Tytan jest tak biokompatybilnym materiałem , że system obronny ludzkiego organizmu nie odróźnia go od własnych tkanek !

Foto implant / foto pow implantu / rtg implantu – wkrótce

 

We wnętrzu implantu  wewnętrzny gwint pozwala na zamocowanie łącznika protetycznego- czyli „przejściówki”  na której umieszcza się odbudowę protetyczną np. koronę.

 

Typy implantów. Czy implanty różnią się miedzy sobą?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele typów implantów. Podczas konsultacji z lekarzami , czy to jest Warszawa czy inne miasto , podczas rozmów ze znajomymi czy z internetu dostajemy dużo czasami sprzecznych ze sobą informacji i opinii. Który jest najlepszy, najtrwalszy ?

Doktor X mówi, ze firma A jest najlepsza, a znajomy doktor Y, ze firma B. Koleżanka ma założony implant firmy C i zabieg przebiegł doskonale. Kto ma rację?

Jednoznaczne stwierdzenie, który implant jest najlepszy jest niemożliwe. Czy możemy powiedzieć, że Mercedes jest lepszy od BMW , a Audi od np.Volvo ? To są samochody najlepszych firm. Może Mercedes jest bardziej elegancki, a BMW ma lepsze hamulce. Volvo tradycyjnie kładzie nacisk na bezpieczeństwo bierne , Audi ma znakomite i trwałe silniki.  Który jest najlepszy? Wszystkie te samochody są bardzo dobre! 

Podobnie jest z implantami. Są firmy bardzo dużo uwagi przykładające do jakości, badań i rozwoju nowych technologii. Są firmy tylko kopiujące.  

Prostym kryterium - ale nie jedynym -jest jakość tytanu z jakiego wykonane są implanty.  Tylko kilka firma produkuje implanty z czystego stopu tytanu (tzw grade 4)- co jest droższe i trudniejsze technologicznie  (http://en.wikipedia.org/wiki/Titanium_alloy  ). Są to w kolejności odwrotnej do alfabetycznej  Straumann (Szwajcaria), Nobel Biocare (USA- Szwecja),  Friadent  (Niemcy) i Astra (Szwecja).

Implanty różnią się także rozmiarami, powierzchnią czy gwintem. Wielu doświadczonych implantologów używa kilku systemów wiedząc, że nie ma jednego najlepszego i używają różnych systemów w różnych sytuacjach klinicznych. Nie sposób wymienić wszystkich paramaterów jakie bierze pod uwagę doświadczony implantolog. Jest to nie tylko kształt implantu (stożkowy lub równoległy),  rodzaj powierzchni i gwintu , połączenie z łącznikiem ale także możliwe rozwiązania protetyczne.  Osobiście pracuję najczęściej trzema systemami implantologicznymi dopasowując system do potrzeb Pacjenta. Czasami zgłaszają się do mnie Pacjenci , którzy usłyszeli lub dowiedzieli się o jakimś bardzo dobrym -według nich - systemie. Jeżeli jest to system sprawdzony to na życzenia Pacjenta mogę często (ale nie zawsze) zastosować dowolny system - poza tymi produkowanymi w Chinach ;-) .  

 

Jaki zatem implant będzie dla mnie najlepszy?

Odpowiedź jest jednak dość prosta: wybierz lekarza a on wybierze system implantologiczny najlepszy w Twoim przypadku. Zapraszamy Estima Warszawa ulica Ateńska 4.

Implanty zębowe.
Implanty zębowe.
Implant
Implanty zębowe
Implanty zębowe
Powierzchnia implantu w powiększeniu
© Copyrights 2016, Estima Warszawa Saska Kępa